Kontakt

T: (+48) 42 206 90 40

M: (+48) 501 056 466


E: info@bestaudio.pl

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego: "Tarcza Finansowa 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm" udzieloną przez przez PFR S.A.

Advance Acoustic WTX-MicroStreamer odtwarzacz sieciowy Wi-Fi

Advance Acoustic WTX-MicroStream odtwarzacz sieciowy Wi-Fi Advance Acoustic WTX-MicroStream odtwarzacz sieciowy Wi-Fi

Advance Acoustic WTX-MicroStreamer to najmniejszy na świecie bezprzewodowy odtwarzacz sieciowy Plug&Play. To niewielkie urządzenie zamieni nasz stary, ulubiony wzmacniacz na nowoczesny z możliwością korzystania z funkcji sieciowych. Streamowanie muzyki przez sieć WiFi nigdy nie było prostsze!

WTX - Microstreamer jest "młodszym bratem"  znakomicie przyjętych przez rynek modułów Advance Acoustic WTX-500 i WTX-1000, oferujących połączenie Bluetooth ze wzmacniaczem. Wygląda podobnie jak WTX-500 lecz przesył sygnału odbywa się przy pomocy doskonałego przetwornika Wolfson WM8740. Streamer obsługuje wiele formatów audio : ALAC, FLAC, APE, APPLE LOSSLESS, AAC, AAC-LC,HE-AAC, WAV, MP3, WMA i umożliwia transmisję w zakresie od 48kHz/16bit do 192kHz/24bit.

WTX-Microstreamer posiada także funkcje sieciowe. Zasoby muzyczne z dysków (PC/MAC, NAS) oraz serwisy streamingowe – Spotify, Tidal, Qobuz i inne mogą być obsugiwane przez urządzenia z platformamai Android i IOS dzięki darmowej aplikacji Advance Playstream, opracowanej dla smartfonów oraz tabletów z Androidem lub iOS Apple, którą można pobrać z App Store lub Google Play. Dzięki WTX-Microstream można także korzystać z nieprzebranych zasobów radia internetowego. Streamer obsługuje również osobiste pliki zapisane w dedykowanej aplikacji, co jest ciekawą możliwością dla wszystkich, którzy mają kilka kont z muzyką online.

Aplikacja umożliwia użytkownikowi stworzenie z kilku WTX-Microstream systemu multiroom obsługującego do 10 pomieszczeń jednocześnie!  W obrębie jednej aplikacji można podłączyć do dziesięciu WTX-Microstreamerów i stworzyć dziesięć niezależnych stref w których można odtwarzać dziesiąć różnych źródeł muzyki.

Tak jak w przypadku WTX-500 instalacja jest bardzo prosta. Wystarczy podłączyć adapter do dowolnego wejścia RCA we wzmacniaczu oraz do zasilania. Na WTX-MicroStream niebieska dioda LED zasygnalizuje nawiązanie połączenia z siecią WiFi. Pozostaje tylko zainstalowanie aplikacji na telefonie lub tablecie, uruchomienie jej i nawiązanie połączenia z adapterem. Ważne! Instalacja aplikacji jest absolutnie niezbędnym krokiem w konfiguracji i powiązaniu tabletu lub smartfona.
Dużą zaletą jest to, że dzięki standardowemu rozstawowi wtyczek RCA adapter WTX-Microstreamer można podłączyć do każdego urządzenia z takimi wejściami jak np. soundbary, amplitunery, głośniki aktywne, itp...

Jak wskazuje sama nazwa, ten mikro streamer jest także prawdziwym odtwarzaczem sieciowym, który może służyć jako bramka do odtwarzania plików z komputera lub dysku NAS. Użytkownicy komputerów Mac muszą tylko zainstalować aplikację "Eye Connect".

Biorąc pod uwagę wysoką jakość przesyłu, prostotę obsługi i funkcje sieciowe warto zainwestować w niego zaledwie 650 złotych. To niewielkie pudełeczko zamieni ulubiony wzmacniacz w odtwarzacz sieciowy plików Hi-Res przy bardzo niskim nakładzie kosztów. Jeśli szukacie rozwiązania pozwalającego na streamowanie plików wysokiej jakości przez WiF to WTX-Microstreamer jest właśnie dla Was!

WTX-Microstreamer można kupić tutaj bądź w sieci salonów sprzedaży.   

 

Advance Acoustic WTX-Microstreamer w La République du Son:

"(...) Zamiana swojego starego wzmacniacza na bardziej funkcjonalny model z łączem wifi i możliwością korzystania z innych funkcji sieciowych ? To słuszna i uzasadniona motywacja, jednak przed rozbiciem skarbonki i wylaniem dziecka z kąpielą należy rozważyć interesującą alternatywę. Spójrzcie na to urządzonko – mądre i wyrafinowane. Ciężko jest zmienić swój ulubiony wzmacniacz na nowy tylko dlatego żeby móc streamować muzykę z sieci przez WiFi. Mam jednak dobrą wiadomość – dźwięk starego wzmacniacza będzie mógł z Tobą zostać jeszcze na długie lata.(...)"  Przeczytaj więcej

Advance Acoustic WTX-MicrostreamerAdvance Acoustic WTX-Microstreamer allAdvance Acoustic WTX-Microstreamer

 

 Przy stabilnie działającej sieci cała operacja - od wyjęcia WTX-Microstreamer'a z pudełka do usłyszenia pierwszych dźwiękow -nie zajmuje więcej niż kilka minut.


Wyszukiwanie sieci WI-FI

Po zainstalowaniu aplikacji Advance Playstream należy na urządzeniu wyszukać sieć WI-FI.
Ważne, żeby ta sama sieć była dostępna dla WTX-Microstreamer'a.
Po wyszukaniu sieci na urządzeniu pojawi się prośba o potwierdzenie wyboru, i jeśli sieć jest zabezpieczona prośba o podanie hasła.

  Advance Acoustic WTX-Microstreamer


Łączenie przez WPS

Najprostszym sposobem na sparowanie urządzenia i WTX-Microstremera jest połączenie przez WPS.
Po podłączeiu do sieci WI-FI na ekranie urządzenia pojawi się prośba o wciśnięcie na WTX-Microstreamer przycisku WPS.
Po wciśnięciu WPS na WTX-Microstreamer urządzenia będa sie wzajemnie wyszukiwać(komunikat w głośnikach "Serching connect") i łączyć ("connect it").

Advance Acoustic WTX-Microstreamer


Teraz pozostaje spersonalizowanie ustawień WTX-Microstream na urządzeniu mobilnym i można w pełni cieszyć się słuchaniem swojej ulubionej muzyki wszędzie, gdzie zainstalujemy WTX-Microstreamer.

WTX-microstreamer - wchodząc w Ustawienia możemy:

RENAME - Zmienić przypisaną nazwę urządzenia - pomieszczenia w którym WTX-Microstreamer jest używany

SPEAKER INFO - Uzyskać informację o ustawieniach Wi-Fi, Hotspot, aktualnej wersji, itp...

ALARM CLOCK - ustawienie alarmu (budzika)

PRESET CONTENT - Sprawdzić zapisane pliki

SLEEP TIME - Ustawić automatyczne wyłączenie urządzenia

Advance Acoustic WTX-Microstreamer
 

Advance Acoustic WTX-MicrostreamerAdvance Acoustic WTX-Microstreamer

Advance Acoustic WTX-Microstreamer Advance Acoustic WTX-Microstreamer

Ustawienie jakości odtwarzania:

Advance Acoustic WTX-Microstreamer Advance Acoustic WTX-Microstreamer
 

 
Po spersonalizowaniu ustawień WTX-Microstreamer można przejść do słuchania muzyki z wybranego źródła.
Urządzenie ma zapisane platformy muzyczne* i radia internetowe, które są na bieząco aktaulizowane.
Można również odtwarzać pliki zapisane w urządzeniu lub na dysku sieciowym.
Wartym uwagi jest folder, pozwalający na zapisywanie w aplikacji ulubionych utworów (♥). Dzięki temu możemy szybko przejść do zapisanych, ulubionych plików bez konieczności przeszukiwania wszystkich zasobów.

 *korzystanie z platform muzycznych wymaga utworzenie konta na wybranej platformie..

 
Advance Acoustic WTX-Microstreamer 
 

W zależności od wybranego źródła (radia internetowe, platformy muzyczne, pliki zapisane w urządzeniu, pliki zapisane na dysku, itp...) będzie różna funkcjonalność WTX-Microstreamer, a ekran bądzie miał różny wygląd.

Advance Acoustic WTX-Microstreamer Advance Acoustic WTX-Microstreamer
 

 
Advance Acoustic WTX Microstreamer odtwarzanie

   Advance Acoustic WTX Microstreamer Spotify
 Advance Acoustic WTX-Microstreamer  Advance Acoustic WTX-Microstreamer
 

Advance Acoustic WTX-Microstreamer
 

Ustawienia Multiroom:

WTX-Microstreamer pozwala na tworzenie systemu Multiroom do dziesięciu urządzeń
Tworzenie systemu Multiroom:
należy wejść w ustawienia Multiroom, następnie nacisnąć, przytrzymać i przeciągnąć w górę WTX-Microstreamer na inny WTX-Microstreamer z którym ma tworzyć parę.
Rozłączanie systemu Multiroom:
należy nacisnąć, przytrzymać i przeciągnąć w pustą przestrzeń ekranu WTX-Microstreamer który chcemy usunąć z listy.

Advance Acoustic WTX-Microstreamer

 

Dane techniczne:

  • Przetwornik cyfrowo-analogowy: Wolfson WM8740
  • Formaty Audio : ALAC, FLAC, APE, APPLE LOSSLESS,AAC, AAC-LC,HE-AAC,WAV, MP3, WMA (od 48kHz/16bit do 192kHz/24bit)
  • WiFi : 802.11 b/g/n
  • Aplikacje : Android & App store
  • Streaming PC/MAC/NAS : Tak (UPNP)
  • Radio internetowe; Tak
  • Zakres dynamiki: 16-bit:> 92dB
  • Stosunek sygnał :117 dB
  • Wymiary: 75x14x55mm