Kontakt

T: (+48) 42 206 90 40

M: (+48) 501 056 466


E: info@bestaudio.pl

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego: "Tarcza Finansowa 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm" udzieloną przez przez PFR S.A.

Kable Supra DisplayPort - rozdzielczość 8K

Supra DisplayPort 1.4 Supra DisplayPort 1.4

Supra wprowadziła do oferty długo oczekiwane kable DisplayPort.


DisplayPort jest uniwersalnym interfejsem cyfrowym opracowanym przez VESA (Video Electronics Standards Association) w 2006 roku. Głównym założeniem nowego standardu była tramsmisja sygnału między komputerem a monitorem i zastąpienie kabli VGA i DVI. W związku z dynamicznym rozwojem technologii przetwarzania obrazu złącza DisplayPort zagościły także w systemach kina domowego i innych mediach. Wielkoformatowe wyświetlacze, ściany video, projektory i telewizory wysokiej rozdzielczości coraz częściej korzystają z tego interfejsu.

Wiele lat temu Supra bardzo poważnie zaangażowała się w badania nad rozwojem standardu HDMI. Ponad milion szwedzkich koron przeznaczono na najnowocześniejszy Cyfrowy Analizator Sygnału - Tektronix DSA8200, który pozwala wykonywać kompletne pomiary i analizy w zakresie dostępnym tylko w nielicznych centrach badawczo laboratoryjnych. Dzisiaj Supra jest światowym liderem we wprowadzaniu nowych formatów i technologii dotyczących cyfrowych kabli na rynku audio-video.
 
Wdrożenie do produkcji kabli DisplayPort zostało poprzedzone długimi badaniami i testami. Inżynierowie Supry zdecydowali, że nowy kabel DisplayPort będzie spełniał normy, które w praktyce będą wykorzystywane także w przyszłości. Dlatego do produkcji nie trafiła wersja 1.3 obowiązująca od 2014 roku, tylko najnowsza wersja w specyfikacji 1.4 , której założenia opracowano w 2016 roku.

Poniżej znajduje się porównanie różnych wersji DisplayPort:


źródło: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/displayport-1-4-premiera-specyfikacja-obsluga-rozdzielczosci-8k.html

Interesującą informacją jest tutaj możliwość obsługi rozdzielczości 8K (7680x4320 pikseli) z HDR przy odświeżaniu 60Hz, lub 4K (3840x2160) przy odświeżaniu 120Hz. Tak wysokie parametry uzyskiwane są dzięki nowej wersji standardu DSC -1.2. DSC to skrót od Display Stream Compression – jest to protokół pozwalający nawet na trzykrotne kompresowanie materiału wideo bez straty jakości.

Równie imponujące są możliwości transmisji dźwięku – DisplayPort 1.4 jest zgodny z wszystkimi formatami audio i może obsługiwać do 32 kanałów z częstotliwością 1536kHz.
DisplayPort 1.4 jest wstecznie kompatybilny z poprzednimi wersjami, a także po zastosowaniu odpowiednich przejściówek z formatami HDMI, DVI i VGA. Dodatkowo sygnał DisplayPort może być przesyłany przez złącze USB-C.
Kable Supra DisplayPort oparte są na doskonałym, sprawdzonym przewodzie Supra HD5, spełniającym najwyższe dzisiejsze wymagania. Za połączenie z gniazdem odpowiadają solidne, nowo opracowane wtyczki z pewnie działającym mechanizmem blokującym. Powierzchnia styków pokryta jest trwałą warstwą złota 24K.

Supra DisplayPort zapewnia błyskawiczną, idealnie ekranowaną i dokładną transmisję sygnału, co pozwala na przekaz obrazu z najwyższą wiernością, czy wykonanie dowolnej grafiki, z najdrobniejszymi szczegółami w najlepszym wydaniu.
Kabel obsługuje wszystkie funkcje interfejsu umożliwiając zarządzanie i kontrolę nad strumieniem danych.

Początkowo oferowane będą długości od 1 do 5m, w cenach od 370zł za odcinek 1m, do 630 zł za kabel 5m.


Specyfikacja techniczna:

Standard: DisplayPort  
Konfiguracja: Single-Link     
Kierunkowość: Dwukierunkowy     
Przykładowe zastosowania: Monitory (grafika komputerowa, gry), projektory, telewizory o dużej rozdzielczości
Maksymalna rozdzielczość: 2560 x 1440 @ 165 fps, 4K Ultra @ 60 fps (4K @ 75 fps do 3 m)
Wsparcie sygnału audio: multi format, 32 kanały, 1536kHz
Konstrukcja przewodnika: 5 x drut z miedzi beztlenowej 5N    
Powierzchnia pojedynczego przewodnika:  0.128 mm2 TMDS / 26 AWG
Izolacja przewodników (di-electric): pianka poliuretanowa o małej gęstości (dla zapewnienia minimalnej pojemności)
Ekranowanie wewnętrzne: folia aluminiowa PET, pokrycie 100%     
Przewodniki kanałów pomocniczych: 5 x 0.081 mm2 TMDS / 28 AWG
Izolacja żył kanałów pomocniczych: pianka poliuretanowa
Ekran zewnętrzny: folia aluminiowa PET + plecionka miedziana (5N OFC) pokrycie 100%
Izolacja zewnętrzna: odporne na podwyższoną temperaturę i starzenie PVC
Średnica kabla; 7mm (1-5m), 9,5mm (6-15m)

Właściwości elektryczne:

Rezystancja:     Rev.     Ohm / km
Pojemność:    Rev.     pF / m
Impedancja:     100 Ohm
Velocity factor (współczynnik prędkości światła): 0.8 x C