Kontakt

T: (+48) 42 206 90 40

M: (+48) 501 056 466


E: info@bestaudio.pl

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego: "Tarcza Finansowa 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm" udzieloną przez przez PFR S.A.
Supra QUADRAX Supra QUADRAX

QUADRAX to najnowsze dzieło szwedzkiego producenta, wypełniające miejsce między PLY3,4S - najdroższym do tej pory głośnikowym kablem Supry sprzedawanym ze szpuli, a flagowym SWORD’em.

Nietypowa jak na Suprę konstrukcja oparta jest na konfiguracji Star Quad i składa się z czterech przewodników rurowych czyli wiązek z miedzianej plecionki, ułożonych koncentrycznie na polipropylenowych rdzeniach.  Konfiguracja Star Quad to odpowiednie ułożenie splotu żył wewnątrz kabla, które pozwala maksymalnie zwiększyć odporność przewodnika na każdy rodzaj interferencji.

Natomiast koncentryczne ułożenie plecionki  w poszczególnych żyłach pozwala znacznie zmniejszyć indukcyjność. W kablu Supra QUADRAX indukcyjność udało się obniżyć do wyjątkowo niskiego poziomu 0,3 uH/m ,  nieosiągalnego dla klasycznych konstrukcji . Dodatkowo taka konstrukcja redukuje niemal całkowicie efekt naskórkowości.

Sam przewodnik to tak jak we wszystkich kablach Supry cynowana miedź beztlenowa o bardzo wysokiej czystości. Kable takie są znacznie bardziej odporne na starzenie i zachowują swoje parametry przez wiele lat.

Jako izolator w Quadrax’ie  zastosowano specjalny ekstremalnie stabilny polipropylen, którym owinięte sa zarówno  poszczególne żyły wewnętrzne jak i cały kabel.

Zdjęcia:

 supra quadrax

Dane techniczne:

 • Przewodniki rurowe ułożone na polipropylenowych rdzeniach
 • Najwyższej jakości cynowana miedź beztlenowa
 • Izolator PolyPropylene
 • 4 przewodniki w konfiguracji Star Quad
 • kolor SUPRA ICE BLUE
 • zastosowanie: systemy hi-fi, high-end, kino domowe

 

 • Recenzje

  "(...) Supra QUADRAX jest jednym z najlepszych kabli głośnikowych jakie ostatnio odsłuchiwałem, na równi ze srebrnym Sonic Q10, który jest używany jako odniesienie w pomieszczeniu odsłuchowym.(...)"

  "hifi4all.dk", listopad 2012

  Przeczytaj całą recenzję kabla Supra Quadrax


  "(...)W kablu Supra QUADRAX indukcyjność udało się obniżyć do wyjątkowo niskiego poziomu 0,3 μH/m , nieosiągalnego dla klasycznych konstrukcji. Dodatkowo taka konstrukcja redukuje niemal całkowicie efekt naskórkowości.

  A QUADRAX do takich kabli należy – lekko dociąża i ociepla brzmienie, ale oferując dobrą rozdzielczość i szczegółowość. Dźwięk nie jest piekielnie szybki, ale też i nie ma tu efektu „zamulenia” dźwięku. Płyty Raya Browna pokazały, że Quadrax co prawda nie różnicuje niskich tonów tak dobrze, jak LessLoss, ale potrafi zejść bardzo nisko, i przekazać ogromną energię kontrabasu

  Supra Quadrax to jeden z najnowszych produktów szwedzkiej firmy Supra i jeden z ostatnich, stworzonych przez założyciela tej firmy Tommy’ego Jenvinga.(...)"

  "Highfidelity.pl", marzec 2012

  Przeczytaj całą recenzję kabla Supra Quadrax