Kontakt

T: (+48) 42 206 90 40

M: (+48) 501 056 466


E: info@bestaudio.pl

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego: "Tarcza Finansowa 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm" udzieloną przez przez PFR S.A.

Supra LoRad MD01-16-EU DC Blocker

Supra LoRad DC Blocker MD01-16-EU Supra LoRad DC Blocker MD01-16-EU

Supra LoRad MD01-16-EU DC Blocker - filtr blokujący stałe składowe sieci elektrycznej prądu przemiennego.


Stałe składowe (DC) występują niemal w każdej domowej sieci elektrycznej. Zjawisko to objawia się niesymetrycznością sinusoidy prądu przemiennego (AC)i ma niekorzystny wpływ na większość urządzeń multimedialnych i HiFi wyposażonych w transformatory, których rdzenie narażone są na gromadzenie ciepła i nadmierne namagnesowanie. Każdy sprzęt audio reaguje na takie zakłócenia sieci energetycznej, o czym najlepiej wiedzą właściciele wzmacniaczy lampowych, dużych końcówek mocy, czy gramofonów, walcząc  nieustannie z szumami i brumieniem. Obecność składowej stałej jest również bardzo niepożądana zarówno w gotowym utworze muzycznym jak i w poszczególnych składnikach nagrania poddawanych obróbce w procesie miksowania.
 
Supra to firma, która bardzo poważnie podchodzi do tematu zasilania sprzętu audio. Oferta listew zasilających i kabli wciąż się powiększa, a zgodnie z filozofią „No nonsense” wszystkie produkty można śmiało określić liderami w kategorii „jakość za cenę”. Jej najnowszą propozycją poprawiającą parametry dostarczanego do urządzeń prądu jest właśnie DC blocker o oznaczeniu MD01-16-EU.

Eliminacja niekorzystnych stałych składowych z sieci 230V ma jak się okazuje olbrzymie znaczenie dla czystości dźwięku.  MD01-16-EU DC Blocker skutecznie blokuje niepożądane stałe składowe do poziomu 3,6V. Podłączenie jest bardzo łatwe, co więcej urządzenie nie wymaga uziemienia ochronnego. Oczywiście z wielu powodów zdecydowanie polecamy podłączanie systemu do instalacji z uziemieniem. Sprzęt będzie brzmiał lepiej, a wszystkie pozostałe elementy zasilania Supry – listwy i kable LoRad będą działały idealnie.
Znamionowe obciążenie filtra to 16 Amperów, co pozwala na podłączenie urządzeń o mocy do 3680W.  Producent zapewnia, że filtr nie tłumi dynamiki, wręcz przeciwnie, usunięcie niepożądanych składowych z sieci zwiększy dynamikę. i znacznie zmniejszy czas trwania np. impulsu basowego. Filtr eliminuje każdą składową stałą pojawiającą się w sieci wykluczając tym samym „buczenie” transformatorów i poprawiając ich wydajność.
Supra MD01 sprzedawana jest bez kabla ale dla optymalnej pracy zalecamy zastosowanie przewodu zasilającego Supra Lorad CS-EU 16 A.

Specyfikacja: Supra LoRad MD01-16-EU DC Blocker

Standard Europa, z wyjątkiem : Wielka Brytania, Irlandia, Belgia, Włochy
Maksymalne obciążenie: 16 A
Nominalne (maksmalne) napiecie: 230 (250)V
Maksymalna moc urządzeń: 3.68 kW
Częstotliwość sieci: 50/60 Hz
Gniazdo podłączeniowe: Standard IEC-320 / 16 A
Przekrój kabli wewnętrznych: 2.5 mm2
Gniazdo wyjściowe: 1
Filtrowanie (max): Non-Intrusive DC Filtering > 3 VDC (max 3.6 VDC )
Dołączone akcesoria: Uchwyt montażowy ścienny, gumowe nóżki

 

Kup w sklepie