Kontakt

T: (+48) 42 633 59 07

T: (+48) 42 633 38 57

M: (+48) 669 783 561


E: info@bestaudio.pl

Kolumny głośnikowe Audiovector X3 Signature

audiovector x3 signature audiovector x3 signature

Audiovector uzupełnia przeciwległy biegun swojej oferty wprowadzając do sprzedaży dwa stosunkowo niedrogie modele kolumn podłogowych - X3 Super i X3 Signature. Nowa seria X to projekt, którego głównym celem było stworzenie Audiovector’ów, oferujących dźwięk na pułapie zarezerwowanym dotychczas dla znacznie droższych modeli.


W kolumnach zastosowano głośniki wysokotonowe o jedwabnych kopułkach, produkowane w technologii LCC (Low Compresion Concept). Są to sprawdzone i cenione przetworniki, znane wcześniej z wyższej serii Si3, charakteryzujące się niezwykłą precyzją i rozdzielczością. Rzeczywista niska kompresja pozwala na swobodny ruch membrany niezależnie od siły i złożoności sygnału. Oznacza to, że tweeter Audiovectora zabrzmi dokładnie i realistycznie, niezależnie jak skomplikowany i na jakim poziomie sygnał będzie przetwarzał.

Głośniki niskotonowe to całkiem nowa konstrukcja. Aluminiowe membrany o konstrukcji sandwich composite, zawieszone są w ekstremalnie sztywnych, otwartych koszach wykonanych ze stopów magnezu. Cewki osadzono w dużym, podwójnym układzie magnetycznym. Taka konstrukcja zapewnia rozszerzony zakres dynamiki i głęboki kontrolowany bas.
Każda kolumna zarówno w wersji Super jak i Signature wyposażona jest w dwa takie głośniki – stąd zakres częstotliwości w bu wersjach zaczyna od 33Hz.

Różnica między modelami polega na zastosowaniu innego głośnika wysokotonowego i zwrotnicy. W X3 Signature zastosowano sławny Evotech i zwrotnicę o podziale 3100Hz.

Solidna, dość duża prostokątna obudowa o klasycznej formie posiada spora dawkę nowoczesnego design’u, za który odpowiedzialne są aluminiowe akcenty – przede wszystkim pozbawione kopułek głośniki niskotonowe. Kolumny wykańczane są wysokiej jakości białym lub czarnym lakierem fortepianowym.

 
ZDJĘCIA


audiovector x3 signatureaudiovector x3 signatureaudiovector x3 signatureaudiovector x3 signatureaudiovector x3 signature

 

WYGLĄD ROZWIĄZANIA
Biały lub czarny lakier fortepianowy IUC - INDIVIDUAL UPGRADE CONCEPT
(Koncepcja Indywidualnej Rozbudowy)
LCC - LOW COMPRESSION CONCEPT
(Koncepcja niskiej kompresji)
  DANE TECHNICZNE
  Konstrukcja: 2-drożna
Pasmo przenoszenia: 33Hz - 26kHz (+/- 3dB)
Skuteczność: 90.5 dB
Impedancja: 4 - 6 Ohm
Moc maksymalna: 220 W
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 3100Hz
Głośnik niskotonowy: z aluminiową membraną
Głośnik wysokotonowy: LCC - EVOTECH z jedwabną kopułką
 Waga (para): 36 Kg
  WYMIARY
  Wymiary (H x W x D): 100 x 200 x 335 mm