Kontakt

T: (+48) 42 206 90 40

M: (+48) 501 056 466


E: info@bestaudio.pl

Advance Acoustic ELYSEE EL 300

Advance Acoustic ELYSEE EL 300 Advance Acoustic ELYSEE EL 300

Advance Acoustic ELYSEE EL 300 to bezpośredni następca flagowego modelu z serii ELYSEE – EL 250. Wizualnie podobna bryła zawiera jednak zupełnie inne komponenty.

W trójdrożnej konstrukcji zastosowano nowy boczny głośnik basowy (25cm) zawieszony na aluminiowym koszu, który posiada teraz znacznie wyższą skuteczność. W 17cm głośniku średniotonowym zastosowano nową sztywniejszą membranę i zmodyfikowany korektor fazy. Natomiast za tony wysokie odpowiada również całkiem nowa konstrukcja z 25mm kopułką ceramiczną.

Nowe Elysee EL 300 posiadają imponującą skutecznośc 93dB i szerokie pasmo przenoszenia: 25 Hz - 27 kHz. Zalecana moc wzmacniacza jaką podaje producent przy impedancji kolumn 8 ohm to zakres 30-300W. Kolumny są dostępne w wykończeniu czarnym lakierem fortepianowym.

Znany z poprzednich modeli Advance Acoustic Elysee opatentowany system BSW (BREAKING STATIONARY WAVE) został zmodyfikowany i dostosowany do nowego użebrowania obudowy.

SYSTEM PRZEŁAMYWANIA FAL STOJĄCYCH nazwany skrótem BSW (BREAKING STATIONARY WAVE) polega on na umieszczeniu wewnątrz obudowy ruchomego elementu, który w aktywny sposób przełamuje tworzące się fale. Ten owalny element któremu konstruktorzy nadali nazwę "ove", zawieszony jest na lince przymocowanej do górnej ścianki obudowy. Wykonuje on nieustanie oscylacyjne ruchy wymuszone zmianami ciśnienia w obudowie kolumny. Dzięki ciągłej zmianie położenia w stosunku do ścian obudowy, "ove" rozbija fale zmieniając ich trajektorię i nie pozwaląjąc na powstawanie tak niepożądanych fal stojących.
Rozwiązanie to wpływa znacząco na poprawę transmisji całego zakresu częstotliwości. Dźwięk, a szczególnie najniższe rejestry, stają się szybsze i dokładniejsze, bas staje się zróżnicowany i dokładnie kontrolowany.

ZDJĘCIA:

advance-acoustic-el-300.jpg

DANE TECHNICZNE

  • Moc maksymalna: 300 W
  • Pasmo przenoszenia: 25 Hz - 27 kHz ( +/- 3dB )
  • Skuteczność: 93 dB
  • Impedancja: 8 Ohm
  • Głośnik niskotonowy: 25 cm
  • Średniotonowy: 17 cm
  • Tweeter: 2,5 cm
  • Waga: 38kg