Kontakt

T: (+48) 42 206 90 40

M: (+48) 501 056 466


E: info@bestaudio.pl

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego: "Tarcza Finansowa 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm" udzieloną przez przez PFR S.A.

Advance Paris Smart Line - małe jest piękne i nie tylko...

Advance Paris PX1 vs klasyczny przedwzmacniacz Advance Paris PX1 vs klasyczny przedwzmacniacz

Advance Paris seria Smart Line zmienia stereotypy w branży HiFi!

Od dziesięcioleci jesteśmy przyzwyczajani, że dobry sprzęt HiFi ma 44cm szerokości. W takim wymiarze był pierwszy Technics, Pionier, JVC - wzmacniacze, tunery, kaseciaki - tak było jeszcze w czasach pierwszych Pewexów i tak już zostało. Jeżeli mniej - to po prostu mini wieża – gorsza, tańsza, dla mniej potrzebujących i mniej wymagających. Jak zwykle są wyjątki, które tylko potwierdzają regułę - Cyrus czy Artora mimo technicznego zaawansowania i  wysokiej jakości dźwięku nigdy nie zdobyły popularności. Jednym z powodów była mała, czyli wąska obudowa, która przy stosunkowo wysokiej cenie powodowała już na wstępie odrzucenie takiego wyboru. Jeżeli płacimy dużo to kupujemy duże – takie są stereotypy, które przy wyborze sprzętu audio większość z nas przyjmuje jako normę także dzisiaj.

Jednak obudowa to jedno a zawartość – drugie. Jak zadamy sobie trudu, żeby odkręcić kilka śrubek i zajrzeć do środka okazuje się, że wewnątrz elementy elektroniczne zajmują połowę miejsca, a w przypadku odtwarzaczy, szczególnie strumieniowych, może to być zaledwie kilka czy kilkanaście procent całej przestrzeni! Reszta to ... powietrze. Po co zatem tak duże obudowy? Siła przyzwyczajenia? Wieloletnia tradycja? Moda? Przede wszystkim to pewnego rodzaju nobilitacja potwierdzająca przynależność do świata HiFi. Wiadomo, mini wieżę może mieć każdy, a HiFi to inna liga. Z drugiej strony zmieniło się diametralnie nasze postrzeganie estetyki i dbałość o efektywne wykorzystanie przestrzeni. Współczesne pomieszczenia często są zaprojektowane i przemyślane w najdrobniejszym calu. Duże skrzynki nie pasują do wystroju wnętrza lub po prostu nie ma na nie miejsca.

Czyli co – wracamy do mini wieży? Na szczęście nie!  Jest rozwiązanie: Advance Paris i cała seria Smart Line. Francuzi od dawna mieli wyczucie stylu, nawet w tak konserwatywnym wzorniczo temacie jak sprzęt audio. W przypadku Smart Line założenia były proste: robimy zaawansowane, nowoczesne konstrukcje, ale całą elektronikę spełniającą wymogi dzisiejszego HiFi pakujemy w obudowy o szerokości tylko 23cm! Do tego przyjazne ceny, bo to sprzęt dla wszystkich ceniących dobre brzmienie a niekoniecznie chcących wydać na niego fortunę. Wyjątkowo trafną decyzją było wprowadzenie do oferty koloru białego. Biel jest modna i ponadczasowa ale tak się składa, że w przeciwieństwie do białych głośników, których dzisiaj wybór jest całkiem spory, białego wzmacniacza, przetwornika DAC, odtwarzacza czy białego przedwzmacniacza z końcówką mocy nie znajdziemy za żadne skarby. Advance Paris daje nam możliwość wyboru między czernią i bielą. Dodatkowo do urządzenia w białym kolorze dostajemy biały pilot.

 

  Advance Paris Smart Line Advance-Paris/AX1-BX1 Advance-Paris/BX1


Docelowo cała seria Smart Line ma się składać z ośmiu urządzeń, z czego połowa jest już dostępna:

AX1 - wzmacniacz zintegrowany
DX1 - przetwornik cyfrowo analogowy (DAC)
PX1 - przedwzmacniacz
BX1 - stereofoniczna końcówka mocy
za kilka miesięcy ofertę uzupełnią : odtwarzacz strumieniowy, odtwarzacz CD, transport CD i monofoniczna końcówka mocy.

Pod względem wyposażenia i możliwości brzmieniowych Smart Line wyprzedza „dużą” konkurencję. Podstawowy wzmacniacz AX1 oprócz tradycyjnych pięciu liniowych wejść RCA posiada także wyjścia sekcji przedwzmacniacza, wejścia i wyjścia XLR, wejście dla gramogonu, oraz rozbudowaną sekcję cyfrową z wejściami optycznymi i koaksjalnymi. Mamy takżę gniazdo do podłączenia aktywnego subwoofera.
Jeszcze bogatszy wybór wejść i konfiguracji ustawień oferuje przedwzmacniacz PX1 – da się tu podłączyć wszystkie źródła audio, zarówno analogowe jak i cyfrowe, również przez USB. Gramofon nie ogranicza się tylko do wkładki MM, możemy zamontować wkładkę MC i ustawić potrzebne parametry jej pracy. Słuchawki – proszę bardzo: możemy podłaczyć dwie pary i przełącznikami ustawić impedancję oraz tłumienie niezależnie dla każdej z nich.
Bardzo ciekawym urządzeniem jest DAC DX1 - w zasadzie to 3w1. Oprócz rozbudowanego przetwornika (AKM o możliwości przetwarzania sygnału aż do 768kHz/32bit) można wykorzystać go jako przedwzmacniacz - są regulowane wyjścia lub wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy dla źródeł cyfrowych.
Natomiast stereofoniczna końcówka mocy BX1 poza dużą mocą i wydajnością prądową ma coś czego nie znajdziemy w żadnym innym wzmacniaczu za te pieniądze – analogowe wskaźniki wychyłowe, które oczywiście w żaden sposób nie wpływają na dźwięk, ale jak wyglądają!

I o to właśnie chodzi!