Kontakt

T: (+48) 42 206 90 40

M: (+48) 501 056 466


E: info@bestaudio.pl

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego: "Tarcza Finansowa 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm" udzieloną przez przez PFR S.A.

Advance Paris X-A1200 - monofoniczna końcówka mocy

Advance Paris X-A1200 Advance Paris X-A1200

Advance Paris X-A1200 to flagowy monofoniczny wzmacniacz mocy plasujący się na szczycie oferty Advance Acoustic. To najpotężniejsza końcówka mocy wyprodukowana przez tę francuską firmę od początku działalności.
Najważniejszym elementem konstrukcji jest układ zasilania oparty na toroidalnym transformatorze o mocy 1000W, współpracującym z sekcją dziesięciu ekstremalnie wysokoprądowych tranzystorów (NJW0281G – NJW0302G).
Dzięki temu końcówka mocy X-A1200 osiąga imponującą wartość 450W przy impedancji 8Ω, oraz 700W przy impedancji 4Ω i jest w stanie wysterować praktycznie wszystkie głośniki dostępne na rynku. Na uwagę zasługuje fakt, że tak potężny wzmacniacz w trybie standby zużywa tylko 0,45W. Jest także możliwość całkowitego wyłączenia zasilania przełącznikiem znajdujacym się na tylnym panelu urządzenia.

Końcówka mocy wyposażona jest zarówno w wejście RCA jak i zbalansowane XLR. Na przednim, akrylowym panelu centralne miejsce zajmuje duży wskaźnik wysterowania. Jego podświetlenie można ustawić w dwóch pozycjach lub całkowicie wyłączyć. Masywna obudowa o wysokości 23,5 cm, jest zamknięta od góry aluminiową pokrywą, w której wyfrezowano okrągłe otwory wentylacyjne.
Tradycyjnie dla konstrukcji Advance Acoustic wzmacniacz posiada tryb High Bias, dzięki któremu pierwsze 80W mocy przetwarzane jest w analogiczny sposób jak w klasie A. Powyżej tej granicy wzmacniacz przechodzi automatycznie w tryb pracy AB.
Monobloki Advance Paris X-A1200 polską premierę będą miały na wystawie Audio Video Show w listopadzie 2016 roku.
Planowana cena detaliczna 15 000zł/szt.

Podzielenie wzmacniacza na przedwzmacniacz i osobne monobloki dla każdego kanału jest idealnym sposobem dla ogólnej poprawy wydajności systemu audio. Zapobiega to wszelkim interakcjom między obwodami zasilania, torem sygnałowym i układem regulującym, oraz prawym i lewym kanałem w układzie stereo.