Kontakt

T: (+48) 42 206 90 40

M: (+48) 501 056 466


E: info@bestaudio.pl

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego: "Tarcza Finansowa 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm" udzieloną przez przez PFR S.A.

Advance Paris X-Cd1000 lampowy odtwarzacz CD

Advance Paris to grupa urządzeń wyodrębnionych z oferty Advance Acoustic, w której skład wchodzi kilka flagowych modeli tego francuskiego producenta. Do przedstawionych rok temu kolumn głośnikowych X-L1000 dołączyły: potężny wzmacniacz zintegrowany X-i1000 i odtwarzacz płyt CD X-Cd1000. Ten wewnętrzny podział został stworzony celowo, żeby podkreślić najwyższe aspiracje zarówno w zakresie brzmienia jak i jakości wykończenia wszystkich "tysiączek" .

Odtwarzacz płyt CD jest dzisiaj urządzeniem powoli wypieranym przez odtwarzacze sieciowe. Jednak znaczna część liczących się na rynku producentów nie rezygnuje z formatu CD i wciąż oferuje modele w różnych przedziałach cenowych. Advance Paris X-CD1000 wyróżnia się bardzo solidną, sztywną konstrukcją chassis, w którym odseparowano sekcje transportu, przedwzmacniacza i zasilania, zapewniając efektywną izolację poszczególnych sekcji. Eliminuje to skutecznie ryzyko zakłóceń między różnymi układami w urządzeniu. Taka konstrukcja sprawia, że całe urządzenie waży prawie 10 kg. Przyczynia się do tego również sekcja zasilania, gdzie zastosowano duży transformator toroidalny o mocy 50W. W odtwarzaczu zastosowano wysokiej jakości przetwornik Burr Brown PCM 1792, natomiast stopień przedwzmacniacza zawiera układ lampowy.  X-Cd1000 posiada komplet wejść cyfrowych (optyczne, koaksjalne i AES/EBU) oraz analogowych (RCA i XLR). Niespotykanym rozwiązaniem jest zastosowanie podwójnych wyjść RCA - przez jedne wyjścia sygnał jest prowadzony przez sekcję lampową, w drugich wyjściach ją omija. Użytkownik ma możliwość wyboru między układem wspomaganym przez lampy, a czysto tranzystorowym.