Kontakt

T: (+48) 42 206 90 40

M: (+48) 501 056 466


E: info@bestaudio.pl

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego: "Tarcza Finansowa 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm" udzieloną przez przez PFR S.A.

Legendarny dźwięk Marantza ze wzmacniacza HD-AMP1

Marantz HD-AMP1 Marantz HD-AMP1

Marantz ogłosił premierę kompaktowego wzmacniacza klasy premium o nazwie HD-AMP1. Wzmacniacz jest kolejnym elementem odrodzonej serii MusicLink. Dostarcza 2x 70 W, z obwodu specjalnie zaprojekowanego wzmacniacza impulsowego. Dotychczas wzmacniacze impulsowe (klasa D) miały pewne ograniczenia, przez które inżynierowie Marantza nie brali ich pod uwagę przy produkcji urządzeń hi-fi klasy premium. Obecnie HD-AMP1 łączy unikatowe technologie Marantz HDAM: koncepcję wzmacniacza impulsowego i ogólne sprzężenie zwrotne.
Marantz HD-AMP1 nie pobiera sygnału zwrotnego na wyjściu modułu wzmacniacza, ale tuż za filtrem LC. Gdy sygnał zwrotny jest pobierany przed filtrem LC, podłączone głośniki są pomijane podczas wzmocnienia. Dzięki starannie zaprojektowanemu wzmacniaczowi impulsowemu i pobieraniu sygnału zwrotnego po filtrze LC, wpływ podłączonych głośników staje się minimalny. Współczynnik tłumienia, czyli stosunek impedancji znamionowej podłączonego głośnika do impedancji wyjściowej wzmacniacza, staje się także mniej czuły na częstotliwość. Szybkie tempo narastania wzmocnienia i wysoka jakość samego filtru LC zapewniają szerokie pasmo przenoszenia i płaską odpowiedź częstotliwościową. Wszystko to składa się na zadziwiającą wydajność i jakość dźwięku w kompaktowej obudowie.

HD-AMP1 to nie tylko legendarny dźwięk Marantza. Wzmacniacz można podłączyć na wiele sposobów z innymi urządzeniami. Cyfrowe wejścia optyczne i koaksjalne oraz port USB-B, pozwalają strumieniować muzykę bezpośrednio z komputerów PC lub Mac albo podłączyć do innych źródeł cyfrowych. iDevices mogą być także podłączone przez port USB, który znajduje się na panelu czołowym. Marantz dodał takze dwa wejścia analogowe. USB-B działa w trybie asynchronicznym, by obsłużyć nie tylko dźwięk wysokiej rozdzielczości 384 kHz/32 bity, ale także formaty DSD 2,8 MHz, 5,6 MHz, a nawet 11,2 MHz.

HD-AMP1 to także doskonały wygląd. Front z litego aluminium, wspierany przez dwuwarstwową płytę dolną i panele boczne (wyglądające jak drewniane). Na podświetlanym wyświetlaczu otrzymujemy informacje o głośności, wejściach, rozdzielczości i innych parametrach.
Marantz HD-AMP1 będzie dostępny od stycznia tego roku w kolorze czarnym i srebrno-złotym.

Z początkiem roku kilka ciepłych słów na temat nowego wzmacniacza Marantz HD-AMP1 napisał niemiecki ModernHiFi.
"Technologia MMDF (Martantz music Digital Filtering) wbudowana w HD-AMP1 po raz pierwszy naprawdę ekscytuje. […]
Odrodzenie serii MusicLink Marantza w HD-AMP1 to prawdziwy sukces. W eleganckiej obudowie zamknięto  konwerter C/A i wzmacniacz stereo – co więcej, niewielki Marantz oferuje wiele uszom audiofilów za pomocą swoich regulowanych filtrów, streamingu USB do 384 kHz / DSD 11,2 Mhz."  Więcej o teście wzmacniacza HD-AMP1

 Marantz HD-AMP1  Marantz HD-AMP1 Marantz HD-AMP1


Zintegrowany wzmacniacz HD-AMP1 z trybem DAC – główne cechy:

- Wzmacniacz impulsowy 2x 70 W (4 omów RMS)
- Wzmacniacz sprzężenia zwrotnego przed przedwzmacniaczem
- Szczegółowe odtworzenie dźwięku dzięki HDAM-SA2 i HDAM-SA3
- Technologia cyfrowego filtrowania muzyki (Marantz Musical Digital Filtering)
- Wejścia cyfrowe: 2x optyczne, koaksjalne i USB typu B do przekazu dźwięku wysokiej rozdzielczości w standardzie  
   384 kHz/32 bity; natywne wsparcie DSD 2.8, DSD 5.6 i DSD 11.2
- Dodatkowe możliwości podłączenia dzięki 2 wejściom analogowym
- Przetwornik cyfrowo-analogowy SABRE ES9010KM2
- Technologia podwójnego zegara zapewniająca wysoką jakość cyfrową  
- Zwiększona izolacja wejścia USB-B, dla uniknięcia komputerowych zakłóceń dźwięku
- Wejście USB na panelu czołowym obsługujące standard iDevice
- Oryginalny terminal głośnikowy Marantz SPKT-1
- Urządzenie dostępne w kolorach: czarnym i srebrno-złotym

Żródło: Horn Distribution