Kontakt

T: (+48) 42 206 90 40

M: (+48) 501 056 466


E: info@bestaudio.pl

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego: "Tarcza Finansowa 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm" udzieloną przez przez PFR S.A.

NorStone Cable Arran, Skye, Jura – nowe serie interkonektów

NorStone Cable Arran, Skye, Jura nowe serie interkonektow NorStone Cable Arran, Skye, Jura nowe serie interkonektow

Marka NorStone należąca koncernu AV Industry, podzielona jest na kilka działów. Norstone Design odpowiada za ofertę mebli i standów do telewizorów oraz sprzętu HiFi, a w dziale Norstone Cable możemy znaleźć szeroką ofertę kabli głośnikowych i połączeniowych.
Francuski producent odświeżył właśnie gamę interkonektów RCA. Kable podzielone są na trzy grupy: kable Arran to tzw. poziom „Classic”, kable Skye znalazły się na wyższym poziomie „Premium”, a na szczycie w grupie „Excellence” umieszczono kable Jura.
Wspólną cechą dla wszystkich serii jest koncentryczna budowa kabla, dwuwarstwowe ekranowanie i trójwarstwowa izolacja. Różnice znajdziemy w samym przewodniku, wtyczkach RCA i wykończeniu.
W serii Arran zastosowano przewodnik z cynowanej miedzi beztlenowej o przekroju 28AWG, umieszczony w izolacji PVC, na której znalazły się dwie warstwy ekranu - pierwsza warstwa wykonana jest z folii aluminiowej, druga to oplot z cynowanej, miedzianej plecionki. Interkonekty Arran wyposażone są w pozłacane wtyczki RCA z czarnym korpusem.
W kablach Skye reprezentujących grupę premium zastosowano przewodnik z beztlenowej  miedzi 5N, pokrytej 1% warstwą srebra. Ekranowanie jest takie samo, natomiast izolacyjne warstwy nieco grubsze – interkonekt ma o 2mm większą średnicę niż Arran. Interkonekty Skye posiadają pozłacane wtyczki RCA z korpusem w kolorze niebieskim.
Kable połączeniowe Jura należą do grupy określanej przez Norstone jako Excellence. Miedziany przewodnik (5N) został pokryty 10% warstwą srebra, posrebrzane są też wtyczki RCA. Dwuwarstwowy ekran posiada podobną konstrukcję jak kable płączeniowe Arran i Skye, natomiast zwiększono przekrój warstw izolacyjnych. Interkonekty Jura mają 8mm średnicy.
Właściwości elektryczne kabli predysponują je także do współpracy z gramofonami. W związku z tym producent do wersji Skye i Jura dołącza dodatkowe żyły do podłączenia masy gramofonu. W wersji Arran jest to dodatkowa opcja.
Wszystkie kable wykończone są z niezwykłą dbałością o szczegóły, Zewnętrzna warstwa izolacyjna wykonana jest z tekstylnej plecionki w kolorach oznaczających przynależność do konkretnej serii. Na szczególną uwagą zasługują także opakowania – metalowe pudełka, na których z jednej strony umieszczono „okno” pokazujące zawartość, a z drugiej strony pełną informację o budowie kabla.
Kable dostępne są w długościach 0,6m, 1m, 1,5m.  
Cennik otwiera wersja Arran RCA 0,6m – 165zł. Skye RCA 0,6m wyceniony jest na 305zł, a najwyższa seria Jura dostępna jest od 525zł – Jura RCA 0,6m.