Kontakt

T: (+48) 42 206 90 40

M: (+48) 501 056 466


E: info@bestaudio.pl

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego: "Tarcza Finansowa 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm" udzieloną przez przez PFR S.A.

Supra XL Annorum - szwedzki kabel głośnikowy z okazji 40 rocznicy istnienia firmy Supra

Supra kabel głośnikowy XL Annorum Supra kabel głośnikowy XL Annorum

Supra XL Annorum jest kablem głośnikowym wprowadzonym do oferty z okazji 40-lecia istnienia firmy. Nazwa jest kombinacją rzymskiej liczby „czterdzieści” i łacińskiego słowa oznaczającego rocznicę.
Od strony wizualnej kabel nie wyróżnia się na tle konkurencji, natomiast analizując to co najważniejsze czyli aspekt dźwiękowy, okazuje się, że szwedzcy konstruktorzy postawili poprzeczkę bardzo wysoko.
Konstrukcja kabla XL Annorum oparta jest na sprawdzonej konfiguracji Star Quad, którą Supra po raz pierwszy zastosowała w kablu Quadrax.
Na stabilnych chemicznie, czterech polipropylenowych rdzeniach nawinięte są koncentrycznie miedziane plecionki tworzące tzw. przewodniki rurowe. Każdy przewodnik składa się z 12 żył o średnicy 0,4 mm, wykonanych z miedzi beztlenowej 5N. Czystość miedzi jest dla Supry czynnikiem niezwykle istotnym. Każda partia materiału jest dokładnie badania i sprawdzana zanim trafi na linię produkcyjną.
Koncentryczne ułożenie żył pozwala znacznie zmniejszyć indukcyjność, a odpowiednie ułożenie splotu żył zwiększa odporność na każdy rodzaj interferencji. Taka konstrukcja pozwala prawie całkowicie zniwelować efekt naskórkowości.
Zewnętrzna izolacja wykonana jest z odpornego na starzenie i podwyższoną temperaturę, elastycznego PVC. Dodatkowo niewielka średnica zewnętrzna -10mm powoduje, że kabel jest bardzo przyjazny w układaniu i podłączeniu.
Cztery żyły pozwalają na konfekcję kabla w różnych konfiguracjach – single wiring, bi wiring i bi amping.
Od strony dźwiękowej Supra XL Annorum  jest rezultatem niezliczonej ilości praktycznych testów, porównań i odsłuchów, zarówno całego zespołu konstrukcyjnego Supry jak i głównego projektanta renomowanej szwedzkiej firmy produkującej głośniki – QLN. Po długich próbach, do dalszych badań wybrano cztery wersje kabla, a następnie po kolejnych intensywnych porównaniach jedną z wersji, najbardziej neutralną i przejrzystą, zakwalifikowano ostatecznie do seryjnej produkcji.