Kontakt

T: (+48) 42 206 90 40

M: (+48) 501 056 466


E: info@bestaudio.pl

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego: "Tarcza Finansowa 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm" udzieloną przez przez PFR S.A.

Uziemienie a ekranowanie

Konstrukcja kabla zasilającego Supra LoRad opiera się na opatentowanej technologii ekranowania. LoRad to skrót od LowRadiation, czyli niskie promieniowanie.
I właśnie ograniczenie do minimum wpływu promieniowania magnetycznych i elektrycznych pól prądu zmiennego było głównym celem twórców tego przewodu.

Ochronę przed wpływem pól magnetycznych w przypadku przewodu LoRad zapewnia skręcona forma żył, o krótkim skoku.
Analogiczne rozwiązanie wykorzystywane jest np. w przypadku kabli transmisyjnych, wymagających dużej odporności na zakłócenia.

 Ograniczenie do minimum wpływu promieniowania magnetycznych i elektrycznych pól prądu zmiennego.
Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom LoRad idealnie sprawdza się również jako okablowanie profesjonalnych systemów dźwiękowych

Ochronę przed wpływem pól elektrycznych zapewnia ekranowanie. Przy czym należy rozgraniczyć ekranowanie i uziemienie.

Dla przykładu wnętrze samolotu poprzez swoją metaliczną powłokę jest prawie całkowicie ekranowane. Dlatego np. wyładowania elektryczne, kiedy samolot leci w chmurach burzowych nie stanowią zagrożenia dla pasażerów i elektroniki na pokładzie.
Jednak samolot nie jest przecież uziemiony ładunki elektryczne zgromadzone na jego powłoce nie odpływają do ziemi.

Podobne zjawisko występuje w przypadku samochodu, i to właśnie ono powoduje, że samochód jest bezpiecznym miejscem podczas burzy - nawet bezpośrednie trafienie pioruna w samochód nie jest niebezpieczne dla pasażerów.
Taka zamknięta metaliczna powłoka nosi nazwę "klatki Faradaya" - i chroni bardzo skutecznie przestrzeń znajdującą się wewnątrz tego obszaru. Metaliczna warstwa stanowiąca ekran w kablu LoRad jest właśnie tego typu "klatką".

Podobne formy ekranowania stosowane są np. w czułych urządzeniach elektronicznych nie posiadających połączenia galwanicznego z siecią elektroenergetyczną, a więc zasilanych z baterii, lub znajdujących się w obiektach ruchomych.
Tak więc ekran kabla chroni przed polami elektrycznymi, a odpowiednio skręcone żyły chronią i zmniejszają emisję pól magnetycznych.

Zastosowanie kabli LoRad w urządzeniach audio daje w efekcie czystszy dźwięk, o bardziej kontrolowanym basie, lepszej stereofonii i lepszym odbiorze przestrzeni.
Dzięki niskiemu poziomowi promieniowania kabel ten może być umieszczany obok przewodów sygnałowych nie powodując zakłóceń przesyłanego sygnału.
Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom LoRad idealnie sprawdza się również jako okablowanie profesjonalnych systemów dźwiękowych ( takich jak studia nagrań czy zestawy estradowe ) ale także precyzyjnego sprzętu pomiarowego, medycznego, czy laboratoryjnego. Kabel ten jest także idealnym rozwiązaniem dla osób, które są wrażliwe na działanie pola elektromagnetycznego.