Kontakt

T: (+48) 42 206 90 40

M: (+48) 501 056 466


E: info@bestaudio.pl

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego: "Tarcza Finansowa 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm" udzieloną przez przez PFR S.A.
Supra SWORD Supra SWORD

Supra Sword to opatentowany, "flagowy" przewód głośnikowy Supry.
Tajemnicą jest biflarne uzwojenie licowych przewodników złożonych z 24 indywidualnie izolowanych żył. Uzwojenie biflarne tworzy 12 żył helikalnie nawiniętych w jednym kierunku i 12 żył w kierunku przeciwnym. Pole magnetyczne wytwarzane przez przewód podzielone jest na dwa wzajemnie znoszące się pola.
Duża ilość wzajemnie izolowanych żył w kablu Sword redukuje efekt naskórkowości. Z tego powodu Sword jest bezindukcyjnym i stabilnym fazowo kablem.

Jaki jest dźwięk?
Kable Sword  przenoszą najbardziej skomplikowane transjenty muzyczne bez jakichkolwiek deformacji.
Opóźnienie sygnału jest takie samo dla wszystkich częstotliwości muzycznych, w skutek czego zanika ono dając w efekcie czyste, przestrzenne 3-wymiarowe brzmienie będące oznaką najwierniejszego odwzorowania sygnału.

Sword jest dostępny wyłącznie jako gotowy kabel zakończony złączami.
Z uwagi na specjalną konstrukcję z dwoma przeciwnie nawiniętymi grupami żył, których  pola magnetyczne wzajemnie się znoszą, jakość zakończenia przewodów jest krytycznym parametrem. Zakończenia wykonane są poprzez silne i ciasne zaciski łączące metalowe żyły w jedną całość. Takie połączenie jest pewniejsze i zapewnia lepsze parametry elektryczne niż jakiekolwiek lutowanie. Sword jest dostępny w parach o standardowych długościach 2m, 3m i 4m. Inne długości niż standardowe są dostępne na zamówienie.

Kabel jest pakowany w mahoniowe pudełko. Zakończenia kabla: wymienne widełki lub banany typu BFA.

Sword Jumper - 28 cm para łączników
Łącznik klasy hi-end do kolumn z terminalami bi-wire.
Pomysłodawcą tego produktu jest Tom Frantzen z niemieckiego magazynu Stereo.

W kolumnach z podwójnymi terminalami (do połączeń bi-wire) zazwyczaj znajdują się miedziane blaszki (zwory), które w większości przypadków zwiększają indukcyjność połączenia.
Łącznik Sword  został  zaprojektowany aby wyeliminować to słabe ogniwo.

ZDJĘCIA:

supra_sword-2.jpgsupra_sword-3.jpgsupra_sword-4.jpgsupra_sword.jpg

 

DANE TECHNICZNE:

Supra Sword Dane Techniczne


 

 • Recenzje

  "(...)Bas jest silny i czysty, ale bez sztucznego zabarwienia. Środek pasma jest przezroczysty, z lekką, przestronną, panoramiczną prezentacją i wysokimi tonami, wspaniale ostrymi i delikatnymi. (...)"

  "Hi-Fi World" marzec 2007

  Przeczytaj recenzję kabla Supra Sword ISL


  Kabel głośnikowy Supra SWORD dostał w listopadzie wyróżnienie redakcji brytyjskiego wydania magazynu Hi Fi Choice.
  Przypominamy Państwu, że jest to kolejne wyróżnienia tego bezindukcyjnego przewodu, który przez fachowców na całym świecie jest uznawany za najlepszy kabel głośnikowy.

  "Hi-Fi Choice" 2006.11

  Przeczytaj całą recenzję bezindukcyjnego kabla głośnikowego Supra Sword


  "(...)Kable szwedzkiej firmy Supra to jedna z pilniej strzeżonych tajemnic europejskiej kultury audio. Niby co jakiś czas się to tu to tam pojawia, ale jakby bez ciśnienia, bez szeroko zakrojonej kampanii reklamowej, od niechcenia. W przypadku gałęzi kablowej to rzadkość, ponieważ to w niej można zaobserwować największą aktywność PR-owców, speców od marketingu i języka reklamy. A Supra - cichutko, powoli, do przodu. Przygotowując jakiś czas temu testy kabli, a niedługo potem akcesoriów sieciowych dla "Audio" poprosiłem o kilka produktów tej firmy ze średniej półki. Chociaż mówiąc o średniej czy wyższej półce cenowej w tym przypadku natrafimy na niezrozumiały opór materiału: Szwedzi nie chcą zarabiać więcej niż to by wynikało z rachunku ekonomicznego i nawet najdroższe produkty kosztują tyle, że w katalogach innych firm wciąż znajdowałyby się w średnim przedziale cenowym. A przecież to genialne produkty. Może brak siateczek na zewnątrz, zwykły wygląd itp. powodują, że podświadomie oczekujemy może niezłych, ale całkiem zwyczajnych kabli? Jakakolwiek by była tego przyczyna, jeśli szukamy kabli do drogich systemów, koniecznie trzeba się przełamać i wziąć do ręki te niczym się nie wyróżniające, bladoniebieskie, giętkie "druty", a wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że poza najdroższymi konstrukcjami innych firm nie znajdziemy niczego lepszego. Czy życie nie mogłoby być tak proste?(...)"

  "HFOL" 2006.07

  Przeczytaj cały tekst wyróżnienia miesiąca dla bezindukcyjnego kabla głośnikowego Supra Sword


  Interkonekt Supra SWORD w magazynie Audio

  Przeczytaj recenzję kabla Supra SWORD w Audio 2004.10