Kontakt

T: (+48) 42 206 90 40

M: (+48) 501 056 466


E: info@bestaudio.pl

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego: "Tarcza Finansowa 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm" udzieloną przez przez PFR S.A.

Advance Acoustic WTX-Microstreamer - test odtwarzacza

Advance Acoustic WTX-Microstreamer Advance Acoustic WTX-Microstreamer

Zapraszamy do lektury francuskiego testu odtwarzacza sieciowego Advance Acoustic WTX-Microstreamer w La République du Son:

"(...) Zamiana swojego starego wzmacniacza na bardziej funkcjonalny model z łączem wifi i możliwością korzystania z innych funkcji sieciowych ? To słuszna i uzasadniona motywacja, jednak przed rozbiciem skarbonki i wylaniem dziecka z kąpielą należy rozważyć interesującą alternatywę. Spójrzcie na to urządzonko – mądre i wyrafinowane. Ciężko jest zmienić swój ulubiony wzmacniacz na nowy tylko dlatego żeby móc streamować muzykę z sieci przez WiFi. Mam jednak dobrą wiadomość – dźwięk starego wzmacniacza będzie mógł z Tobą zostać jeszcze na długie lata.
Kilka lat temu konstruktorzy Advance Acoustic mieli znakomity pomysł wprowadzając na rynek moduł WTX-500 oferujący połączenie Bluetooth z wzmacniaczem. Mając na względzie ewolucję „niematerialnej” muzyki a w szczególności jakości plików - oto właśnie przedstawiono jego wielkiego brata – WTX-Microstreamer, który oferuje najlepsze połączenie bezprzewodowe: WiFi!
Wygląda podobnie jak WTX-500, ale przesył jest zupełnie inny - doskonały przetwornik Wolfson 24-bit/ 192kHz umożliwia odtwarzanie muzyki przez łącze WiFi obsługiwane za pomocą darmowej aplikacji "Advance Playstream" opracowanej dla smartfonów oraz tabletów z Androidem lub iOS Apple. Advance Acoustic nie rozwija obecnie aplikacji na komputery, ale WTX-Microstreamer posiada także funkcje sieciowe, o czym później.

Tak jak w przypadku mniejszego brata instalacja jest bardzo prosta - wystarczy podłączyć adapter do wejścia RCA we wzmacniaczu, oraz do zasilania. Na WTX-Microstream niebieska dioda LED sygnalizuje nawiązanie połączenia z siecią WiFi. Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie lub tablecie uruchomienie jej i powiązanie z adapterem zajmie mniej niż minutę.
Istotne jest, że dzięki standardowemu rozstawowi wtyczek RCA adapter WTX-Microstreamer można podłączyć do każdego urządzenia z takimi wejściami (soundbary, amplitunery, głośniki aktywne, itp...)
Ten świetny mały dodatek jest nie tylko kompatybilny z portalami muzycznymi online, takimi jak Qobuz, Spotify czy Tidal, ale również obsługuje osobiste pliki zapisane w dedykowanej aplikacji, co jest ciekawą możliwością dla wszystkich, którzy mają kilka kont z muzyką online. Aplikacja doskonale rozpoznaje ustawienia konta Qobuz i list odtwarzania. Trafiłem też na bardzo miły efekt wizualny, dzięki któremu okładka wybranego tytułu zmiena się w starą dobrą płytę winylową. Aplikacja oferuje także interesujące serwisy radia internetowego.
Możemy żałować, że graficzny interfejs Qobuz został uproszczony i że nawigacja nie zawsze jest bardzo łatwa. Jednak zawsze będzie możliwe użycie aplikacji Qobuz i mikro-streamera do odtwarzania funkcji Airplay (dla środowiska iOs) w sieci Wifi. Po prostu wybierz opcję WTX jako urządzenie wyjściowe. Pamiętaj jednak, że instalacja aplikacji jest absolutnie niezbędnym krokiem w konfiguracji i powiązaniu tabletu lub smartfona.

Ten mikro streamer (jak sama nazwa wskazuje) jest także prawdziwym odtwarzaczem sieciowym, który może służyć jako bramka do odtwarzania plików z twojego komputera lub dysku NAS. Użytkownicy komputerów Mac będą musieli zainstalować aplikację "Eye Connect". Zrobiłem test na macbook'u i działa bez problemu, a rozpoznanie mikro-streamera jest natychmiastowe.
Wisienką na torcie jest funkcjonalność multiroom – w obrębie jednej aplikacji można podłączyć do dziesięciu WTX-Microstreamerów i stworzyć dziesięć niezależnych stref w których można odtwarzać dziesiąć różnych źródeł muzyki.

Jeśli cieszysz się prostotą i efektywnością Google Chromecast Audio, pokochasz WTX-Mikrostreamera, którego cena jest bardzo przystępna (149 euro). Biorąc pod uwagę wysoką jakość przesyłu, prostotę obsługi i funkcje sieciowe warto w niego zainwestować.
Całe popołudnie spędziłem na słuchaniu playlisty z Qobuza na moim obecnym systemie poprzez WTX-Microstreamer. Połączenie było bardzo płynne, dające wiele radości z mojego zestawu (Heed/Proac) z doskonale wyważoną tonacją i "żywym" dźwiękiem. Moje odsłuchy plików Hi-Res okazały się bardzo zadowalające z bardzo dobrym poziomem szczegółów.
Ten mądry dodatek zamieni twój ulubiony wzmacniacz w odtwarzacz sieciowy plików Hi-Res przy bardzo niskim nakładzie kosztów. WTX-Microstreamer to zdecydowanie propozycja dla wszystkich szukających możliwości streamowania plików wysokiej jakości przez WiFi.(...)"

WTX-Microstreamer można kupić tutaj bądź w sieci salonów sprzedaży.

Pozostałe produkty z oferty Advance Acoustic

 

zródło: http://larepubliqueduson.com/2017/05/12/wtx-micro-streamer-wifi-democratique/